Edelstaal Şirketler Grubu ‘80’li yılların başında kurulan ve Türk-İtalyan-İngiliz-İsviçreli ortaklardan oluşan bir şirketler topluluğudur. Bünyesinde, karma sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşlar ve firmalar vardır. Grubumuz, fabrikası İtalya’da olan dünyaca tanınmış “Simtronic” ve “SWS” markalarının –başta Avrupa olmak üzere– dünyanın çeşitli ülkelerine ihracatını gerçekleştirmektedir. Firmamız ve ürünleri, 28 yıllık geçmişiyle sektörlerinde birer marka konumundadırlar. Edelstaal Şirketler Grubu, aynı zamanda Türkiye’deki alt grubunu da “Orka Group” adı altında oluşturmuş ve faaliyet alanlarında anılır olmuştur. Bu bağlamda, Türkiye grubumuz olan Orka Group “Turizm-Otelcilik”, “İnşaat-Emlak” ve “Tarım-Hayvancılık” sektörlerinde markalaşmış ve haklı bir üne kavuşmuştur. Gruplarımız başkanı sayın Turgut Torunoğulları’nın 2007’de yılın işadamı seçilmesi bunun en güzel göstergesidir. Hizmette devamlı olarak en kaliteli ve en verimli şekilde çalışmayı prensip edinen Edelstaal Group, turizm alanında da “Uluslararası Thomas Cook 2007 Yılı Ödülleri”nde “Türkiye’nin En İyi Tesisi Ödülü”ne layık görülmüştür.

1997 Yılında Kurulan Doğa AŞ

Doğa Anonim Şirketi’nin kuruluş amacı ilk zamanlarda hayvancılık iken, daha sonraları inşaat sektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır. Firma bünyesinde kurulu olup bölge turizm piyasasının marşandizi durumundaki Fethiye’nin çiftçilikte bölgenin lideri olmaya aday Eşen kasabasında 29.000,00- m² alana yayılan besi çiftliğimiz, 600 büyükbaş hayvan kapasitesine sahiptir. İçerisinde 2 adet villası bulunan çiftliğimizde, açık ve kapalı besi üniteleri yanında açık ve kapalı yem üniteleri de bulunmaktadır. Çiftliğimiz İzmir, Afyon, Uşak ve Burdur’a yakın bölgelerde kurulmuş olan et entegre tesislerine mal üretmektedir.

2005 Yılında Kurulan Orka Ltd.

Orka Limitet Şirketi‘nin kuruluş amacı inşaat sektörü olmakla birlikte, önceliği uluslararası piyasada konut pazarlama ve satışıdır. İstihdam bakımından –toplamda– ortalama 450 kişiye iş imkânı sağlamaktadır. Fethiye ve çevresi, tarihsel yapısı yanında doğal güzellikleri ve yaşanacak yer tercihinde Türkiye’de ve Avrupa’da en gözde yer olmasından dolayı, konut sektöründe de belli bir öneme sahip pozisyona gelmiştir. Firmamız, bölgenin bu öneminden dolayı 1993 yılında başlattığı Fethiye yatırımlarını inşaat sektörü ile daha da büyütmüştür. Bu bağlamda, konut (villa, apart ve daire) piyasasında da önemli projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerini –başta İngiltere olmak üzere– Hollanda ve Türk vatandaşlarına pazarlayıp satmıştır. Grubumuz, kurulduğu yıldan itibaren devam eden son derece dinamik ve atılımcı kurumsal yapısıyla “Mutfak Ürünleri”, “Turizm-Otelcilik”, “Tarım-Hayvancılık” ve “İnşaat-Emlak” sektöründe uzmanlaşmıştır. Faaliyet alanı içinde –mutfak ürünleri yanında– “Turizm Tesisleri”, “Besi Çiftliği” ve “Konut Kompleksleri” gibi projeler yer almaktadır. Edelstaal Şirketler Grubu‘nu rakiplerinden ayıran en önemli faktörlerden biri, taahhüt edilen proje ve hizmetleri en kaliteli biçimde, zamanında ve müşterileri ile sorun yaşanmaksızın tamamlaması ve yapmasıdır.

Edelstaal Group Olarak Sonuç ve Öneri

Firmamız, ‘80’li yıllarda başladığı yatırım hamlesini her geçen gün daha da büyük işler için geliştirmektedir. Buna bağlı olarak, ‘80’li yılların başında aylık ortalama 50-60 kişi civarında bir istihdam sağlayan firmamız, şu anda aylık ortalama 1300 kişiyi istihdam eden dev bir yapıya ulaşmıştır. ‘80’li yıllarda elinde –yatırım olarak– sadece tatil köyü arsası bulunan firmamız, şu anda Ege Bölgesi’nin en önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir. Takdir edersiniz ki en önde olmak için, doğru zamanda doğru kişiler ile doğru kararları vermek büyük önem kazanmıştır. Netice itibarı ile doğru zamanda doğru kişilerle doğru kararları vermek, firmamızın en önemli avantajı olmuştur. Bu ideal kazanımı, her ne şekilde olursa olsun hayatımızda da özümseyip idrak etmeliyiz.